BALIKESİR GÖMEÇ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet AKÖZ'ün YKS mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet AKÖZ'ün YKS mesajı

 Milletimizin ümidi olan sevgili gençlerimizin geleceğinin belirleneceği Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)  26 - 27 Haziran 2021  (1. Oturum (TYT), 26 Haziran 2021 saat 10.15,  2. Oturum (AYT), 27 Haziran 2021 saat 10.15, 3. Oturum (YDT),  27 Haziran 2021 saat 15.45) tarihlerinde yapılacaktır.

         Bildiğiniz üzere 2020-2021 eğitim-öğretim yılı büyük bir heyecanla başlamış ve öğrencilerimiz yılı başarılı bir şekilde tamamlamıştır. Ancak tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan koronavirüs salgını sebebiyle devletimiz tarafından okullar tatil edilmiş, tüm öğrencilerimiz on-line derslerle bu eğitim öğretim yılını tamamlamışlardır.

            Değerli öğretmen arkadaşlarım, sevgili öğrenciler ve veliler; İlçemiz adına bu sürecin en önemli detayı, İlçemiz ortaöğretim kurumlarından ilk defa 12. Sınıf öğrencilerimizi mezun ettiğimiz ve ilk defa Yüksek Öğrenim Sınavına girecek olan öğrencilerimizin heyecanlarına ortak olduğumuzdur. Bugüne kadar verdiğiniz desteği bu yol ayrımında da vereceğinize ve gençlerimizin büyük bir başarı elde ederek ilimizin/ilçemizin başarı çıtasını daha yükseklere taşıyacağına inanıyorum.      

     Unutmayın sınav başarısı hayat başarısı değildir. Bu sınav yolun sonu değil, gideceğimiz yönü belirleme sınavı. Dilerim sizi hayalinizdeki yola götüren, emeğinizin karşılığını alacağınız bir sınav olur. Sizler sınavdayken dualarımızı ve umutlarımızı hep yanınızda hissetmeniz dileğiyle hepinize başarılar diler; üzerinizde emeği olan ailelerinize ve tüm meslektaşlarıma teşekkür ederim.

 

                                                                                                                                                                                           Mehmet AKÖZ

                                                                                                                                                                            Gömeç İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Hükümet Konağı Mithatpaşa Mah. Atatürk Cad. No76 / A 10715 - 0 266 357 15 42

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.