BALIKESİR GÖMEÇ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

14. Uluslararası MEB Robot Yarışması

14. Uluslararası MEB Robot Yarışmasının,  Bakanlığımız Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü rehberliğinde Şanlıurfa Valiliği (İl Millî Eğitim Müdürlüğü) koordinesinde 8-10 Nisan 2020 tarihlerinde Şanlıurfa GAP Arena Spor Salonunda gerçekleştirilmesi ilgi (a) ve (b) Makam Onayları ile uygulanacaktı, ancak dünyada ve ülkemizde de görülen Corona Virüs (COVID-19)'ün yayılımını önlemek adına ilgi (c) Makam Onayı ile ileri bir tarihe ertelenmesi uygun görülmüştü.

Yarışma paydaşımız olan TEKNOFEST'in 24-27 Eylül 2020 tarihinde Gaziantep ilinde yaptığı yarışmalar gibi COVID-19 salgını tedbirleri kapsamında alınan tedbirlerle seyircisiz olacak şekilde 14. Uluslararası MEB Robot Yarışması'nın geçen yıl planlandığı ve hazırlıkların yapıldığı Şanlıurfa ilinde GAP Arena Spor Salonu ve Yerleşkesinde yapılması için gerekli çalışmalar yapılmıştır. 

Yarışma uygulama kılavuzları, kategori kılavuzları ve iş kalemleri COVID-19 salgını tedbirleri kapsamında seyircisiz olacak şekilde güncellenmiş olup yarışmaya yeniden başvuru alınacak şekilde planlamalar yapılmıştır. Ayrıca COVID-19 salgını nedeniyle bu yılki yarışmanın ulusal düzeyde olması ve uluslararası başvuru alınmaması İlgi (d) Makam Onayı ile uygun görülmüş olup, ilgi (e) Bakanlık emri ile duyurulmuştur.

  Bakanlığımızca düzenlenen 14. Uluslararası MEB Robot Yarışmasının, ilgi (d) Makam Onayı ile 14-18 Haziran 2021 tarihleri arasında Şanlıurfa GAP Arena Spor Salonu ve Yerleşkesinde ekte yer alan Uygulama Kılavuzu, İş Kalemleri ve Kategori Kılavuzları  doğrultusunda sadece ulusal düzeyde gerçekleştirilmesi planlanmıştır.

Dokümanlara ulaşmak için buraya tıklayınız

 

 

Hükümet Konağı Mithatpaşa Mah. Atatürk Cad. No76 / A 10715 - 0 266 357 15 42

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.